Sytong MM06-50LRF Thermal Scope
1 in Stock Now !!!
Features a 1000m laser range finder with popular 18650 power source.
One touch pallet and zoom adjustments
Frame Rate: 50 Hz
NETD: <18mK
Resolution: 640×512
Pixel Size: 12µm
Objective Lens – 50mm
Dioptre Adjustment: +5 / -5D
F.O.V: 8.8°x6.6°
Base Meg - 2.8x
Detection Range - 2500m
FOV  -  8.8°x6.6°
Range out to  1000m
Battery  - 18650
Dimensions: 248mm x 75mm x 83mm
Weight 729g
1 in Stock Now !!!
Frame Rate: 50 Hz
NETD: <18mK
Resolution: 640×512
Pixel Size: 12µm
Objective Lens – 50mm
Dioptre Adjustment: +5 / -5D
Base Meg - 2.8x
Detection Range - 2500m
Range out to  1000m
Battery  - 18650